Vyhledávání


Kontakt

Gabriela Ponte
Facebook:
Výživová Poradna a Fitness Trenér

775 524 596

E-mail: gabriponte1@seznam.cz

O Mně

Sport a zdravý životní styl mě bavil a doprovázel odjakživa.

Neustále se vzdělávám v oboru zdravého životního stylu, což znamená, že stále jezdím na různé semináře, workshopy, školení ohledně stravování dětí, obézních lidí, diabetiků, sportovců, a také rehabilitační cvičení a nové trendy ve cvičení.

Závodně plavání,basketbal...následoval nástup na sportovní školu,se zaměřením na atletiku.

Plnoletost jsem završila SZŠ- ZDRAVOTNÍ SESTRA.Má specializace s každým dalším krokem směřovala ke kompenzačním a zdravotním formám cvičení.

Zkušenosti a praxi jsem získávála v zahraničí,kde jsem pobývala cirka 10 let,a setkávala se s kvantem lidí,kteří trpí bolestmi zad,kloubů,nadváhou,nedostatkem pohybu.Proto jsem se rozhodla hledat cestu,jak těmto příčinám a příznakům PŘEDCHÁZET.

Mou snahou je jednak naučit Vás správně a racionálně se stravovat, odstranit bolesti zad, napravit správné držení těla,předcházet příčinám bolesti páteře,výhřezu plotének,uvolnění napětí svalstva a zároven udržení,či navrácení Vaši fyzické kondice.

Mým cílem je,abych Vás naučila změnit své nesprávné návyky jak ve stravě,tak v pohybu a toto se stalo Vaší každodenní potřebou nejen v určitém období(po svátcích,po porodu,po úrazu,po nabrání kilogramů), ale aby se stal 

                            POHYB VAŠIM CELOŽIVOTNÍM KONÍČKEM.

Velkou důležitost kladu na zdravou, vyváženou racionální stravu, kde se neustál

Mezi nejdůležitější práci s lidským tělem patří AKTIVACE HLUBOKÉHO STABILIZAČNÍHO SYSTÉMU ( CORE TĚLA)

"Hluboký stabilizační systém trupu a páteře" jsou svaly,které se podílejí na udržení trupu ve vzpřímeném postavení během všech aktivit...při chůzi,běhu,stoji a sedu:

Jsou to svaly:  příčný sval břišní

                      krátké svaly v nejhlubší vrstvě podél páteře

                      svaly pánevního dna

                      bránice

Pokud dojde k poruše souhry těchto svalů,dojde ke svalové dysbalanci a následně k vertebrogenním potížím(bolesti zad,výhřez meziobratlové ploténky,blokády jednotlivých úseků páteře...)

 

Neobejdu se bez běhání, fitness, plavání, inline brusle, kola,H.E.A.T. Programu, vysokohorské turistiky,...:)